KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318028
nr 1231 8028
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Gamla Stan. Olja på pannå, Signerad, 39x28
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:32:17
26/1 21:31:35
100 kr
28/1 18:27:18